דבר מנהל חטיבת הביניים

תלמידים, מורים, הורים ושותפיי לעשייה החינוכית,

גיל חטיבת הביניים הינו שלב בו מתעצבת זהותם של התלמידים הן בהיבטים של ידע ומיומנויות והן בהיבטים החברתיים והרגשיים.

לאור השינויים המתחוללים בעולם בתחומים שונים בשל התפשטות נגיף הקורונה, בשנה האחרונה המציאות אתגרה את מערכות החינוך בעולם וחייבה אותן להסתגל למציאות חדשה בכדי לתת מענה לתלמידים בהתמודדות עם בעיות חדשות או כאלה שהועצמו בעקבות המצב: פערים לימודיים,  בדידות, חוסר וודאות, מצוקות משפחתיות , פגיעה בתחושת השייכות החברתית, הכיתתית ועוד. כאנשי חינוך חובה עלינו בעת זו לגלות  רגישות מיוחדת, סבלנות, יכולת הכלה ולהוות מבוגר משמעותי עבור כל אחד מהם.

"אתגרים הם מה שעושה את החיים למעניינים, ולהצליח באתגרים הוא מה שעושה את החיים לבעלי משמעות" (ג'ושוע ג'. מארין)

המציאות החדשה היא בבחינת הזדמנות המחייבת את מערכות החינוך לכוון, לחדש ולדייק את תהליכי ההוראה-למידה, בכדי  לתת מענה דיפרנציאלי מותאם אשית, לטפח לומד עצמאי, תלמיד חושב, ולהעניק כלים להתמודדות עם הידע בעולם הגלובאלי.

בחודשים האחרונים בכלל ובמהלך חופשת הקיץ בפרט, הצוות החינוכי בגימנסיה שוקד להתאים את מערך ההוראה למציאות המשתנה. המורים השתתפו במפגשים אינטראקטיביים שונים, הדרכות והשתלמויות, במטרה להעשיר את ידיעותיהם וללמוד פרקטיקות הוראה חדשות בכדי לתת מענה לתלמידינו. זה המקום להודות לצוות המורים האיכותי שלנו, שמגויס ומגלה פתיחות לנושא.

השנה הקדשנו מחשבה מרובה בבניית מערכת השעות ההיברידית, שהיא שילוב של למידה באמצעות מפגשים פרונטאליים בביה"ס (פנים מול פנים בכיתה) עם למידה באופן מקוון. המטרה שהעמדנו בראש סדרי העדיפויות שלנו היא לפגוש עד כמה שניתן את התלמידים בביה"ס במסגרת המגבלות, בכדי לתת מענה לימודי, רגשי וחברתי בין כתלי ביה"ס.

 

שנה"ל תשפ"א בפתחנו ואני מבקש לברך בברכת "ברוכים הבאים" את תלמידי שכבה ז', המחזור החדש המצטרף אלינו השנה. אין לי ספק שקליטתכם תהיה נעימה וטובה בזכות צוות המורים החם והאיכותי שיקדם את פניכם.

ברכת המשך למידה פורייה ומוצלחת לתלמידי שכבות ח' ו-ט'.  

בהזדמנות זו ברצוני לפנות אליכם, הורים יקרים, הדמויות המשמעותיות לילדים מבית: אני רואה בכם שותפים לדרך, שכן הצלחת ילדכם הינה תוצר של העבודה המשותפת שלנו. הצוות החינוכי יעשה את כל הנדרש בכדי ליצור סביבה בטוחה, בריאה ונעימה לילדכם. אך לא פחות חשובה נחישותכם בהעברה והטמעת ההנחיות המחייבות בקרב הילדים, במיוחד  שיתוף הפעולה עם המערכת ההיברידית ומעקב ובקרה אחר ההישגים. אלו התנאים הבסיסיים להצלחת ילדכם בהתמודדות עם תקופה מאתגרת זו. צוות בית הספר ואנוכי נמצאים כאן עבורכם, דלתנו תמיד פתוחה לכוון, לסייע, להקשיב, להאיר, ובעיקר להאמין בכם ולעטוף בהרבה הבנה ואהבה.

בפרוס עלינו השנה החדשה, אני מאחל לכל באי בית הספר, לצוות המורים והעובדים ובני ביתם, לתלמידים ולהוריהם ברכת שנה טובה ומתוקה, שנת בריאות, הגשמה עצמית וערבות הדדית.

מי ייתן והקורונה תעלם מחיינו במהרה לעד!

 

בברכה,

רם שקואי

מנהל חטיבת הביניים