דבר מנהל חטיבת הביניים

 

תלמידים, מורים, הורים ושותפיי לעשייה החינוכית,

 

כל שנת לימודים חדשה טומנת בחובה ציפיות, תקוות, התרגשות. לעיתים, לתחושות חיוביות אלה מתלווים רגשות לחץ ומתח-אין יותר טבעי מכך. על מנת להתמודד עם המורכבות הזו נדרשת סביבה לימודית תומכת ומכילה המעודדת מצוינות אישית והצטיינות.

לשמחתי, גימנסיה נבון ניחנה במאפיינים ההכרחיים ההופכים בי"ס טוב לבי"ס מצוין המסוגל להתמודד עם מגוון אתגרים: תלמידים שאפתנים ומורים מסורים. יתרה מכך: התברכנו בקהילת הורים תומכת, מעורבת ואכפתית, אשר רואה בחינוך ילדיה את הנושא החשוב ביותר על סדר יומה.

מהי הדרך המיטבית בחינוך? באחד מכנסי המנהלים נשאלה השאלה: "איך מלמדים ילד ללכת?" והתשובה: "לא מלמדים אותו פיזיקה של שרירים, ולא מתמטיקה של צעדים, לא מכניקה של תנועה, פשוט מאפשרים לו להתבונן בנו, ההולכים". עלינו המבוגרים מוטלת האחריות להוות מודל לחיקוי ראוי כהורים וכמורים. אין ספק בלבי כי ביחד נוכל לצלוח כל אתגר ומטרה על מנת להוביל את תלמידינו להצלחה.

משימות רבות ומאתגרות מונחות לפתחנו גם בשנה זו: קידום הישגים לימודיים באמצעות טיפוח הסקרנות ומיומנויות חשיבה בקרב התלמידים, חיזוק תחושת השייכות של תלמידינו, חיזוק הקשרים בין תלמידים, הורים קהילה והצוות החינוכי. אך מעבר לכל אלה, אל לנו להתעלם מהמציאות הפוליטית והחברתית. בעיצומה של מערכת בחירות סוערת חלה עלינו, מורים והורים, החובה לקיים שיח המחדד את ההבדלים בין דמוקרטיה להתלהמות ופגיעה בזכויות הפרט בשם חופש הביטוי, בדגש על מתן דוגמה אישית.

"החינוך הוא מה שנשאר, כאשר שוכחים את כל הדברים שלמדנו בבית־הספר" (אלברט איינשטיין) ואנו בגימנסיה נבון פועלים לאור תפיסה זו ומאמינים כי קשר אישי המבוסס על כבוד והקשבה הוא הבסיס לצמיחה ולמימוש היכולות האישיות של כל תלמיד בתחומים השונים.

אנו נמשיך לקדם ולהטמיע הוראה ולמידה משמעותיות באמצעות כלים פדגוגיים שונים בדגש על למידה מבוססת פרויקטים (PBL) וחדשנות טכנולוגית, כאשר בראש מעיינינו כמחנכים עומדת השאיפה לקדם כל תלמיד ותלמיד מתוך אמונה ביכולותיו וכישוריו  להגיע למצוינות אישית, ערכית וחברתית.

ברצוני לברך בברכת "ברוכים הבאים" את תלמידי שכבה ז', המחזור החדש המצטרף אלינו השנה. אנו עושים כמיטב יכולתנו על מנת לאפשר לכם להשתלב בחטיבה בצורה מיטבית.

תלמידי שכבות ח' ו-ט', עלו והצליחו בתחום הלימודי והחברתי ולא פחות חשוב, המשיכו לתרום מעצמכם בנתינה למען הקהילה.

בפתחה של שנת הלימודים החדשה, אני מאחל לכל באי בית הספר, לצוות המורים והעובדים, לתלמידים ולהוריהם, ברכת דרך צלחה, הגשמה עצמית וערבות הדדית.

צוות בית הספר ואנוכי נמצאים כאן עבורכם, דלתנו תמיד פתוחה לכוון, לסייע, להקשיב, להאיר, ובעיקר להאמין בכם ולעטוף בהרבה הבנה ואהבה.

בברכה,

רם שקואי

מנהל חטיבת הביניים

כתובת: רחוב גצל קרסל 2 קרית בן גוריון חולון  *  טל' 03-5529563  פקס 03-5532672

        סמל מוסד: 544528   *   Navonhs@gmail.com  :אימייל