דבר המנהל

תלמידות ותלמידים, מורות, מורים והורים יקרים,

 

שנת הלימודים תשפ"א הסתיימה, הלכה למעשה, כפי שהחלה – מלווה בחוסר וודאות ורגשות מעורבים. יחד עם זאת, ראינו את התלמידים הנפלאים שלנו לא מעט בשבועות האחרונים של שנת הלימודים האחרונה, ובכך זכינו לאושר גדול.

גימנסיה נבון היא בית עבור 1,100 תלמידים וכ-110 מורים. הגימנסיה מהווה עבורנו בית חינוך במלוא מובן המילה. בבית החינוך שלנו אנו ממשיכים להציב את השיח הרגשי והקרוב כנורמה וגם כערך עליון. אנו מאמינים שרק באמצעות שיח רגשי, ערכי ומכבד נצליח לעמוד ביעדים השאפתניים שאנו מציבים לעצמנו שנה אחר שנה, ואנו נמשיך לפתח את השיח החשוב הזה כל הזמן.

שנת הלימודים הקרובה צפויה להיות מפתיעה ומעניינת. כפי שכבר פרסמנו, בכוונתנו להמשיך ולפתח את הפדגוגיה הבית ספרית עם הפנים לעתיד, ולא עם הפנים לעבר או להווה. ימי שלישי הופכים להיות ימי לימוד שונים מכל המוכר לנו עד כה, הכוללים הוראה מאתגרת, מעניינת ומיוחדת. רוב התלמידים לא יגיעו לבית הספר ביום זה, ובמקום זאת יחוו למידה שחלקה תהיה סינכרונית ורובה א-סינכרונית, הכוללת פיתוח יכולות של לומד עצמאי, שבירת גבולות כיתה ובית, למידה במרחב העירוני, ועוד ועוד. אנו מקווים שנוכל להפוך את הלמידה בבית הספר לשמחה ומשמעותית יותר.

נמשיך להיות בית ספר אוהב, מכיל, רגשי ועוטף. נמשיך לשמור על שיעורי זכאות גבוהים לבגרות, כשהרף התחתון שלנו ימשיך לעמוד על 90% זכאות. נמשיך להיות בית ספר שש שנתי במלוא מובן המילה, בית ספר שיודע להיות שש שנתי, בית ספר אחד שתלמידים מרגישים בו משמעותיים מכיתה ז' ועד כיתה יב'.

ואולי החשוב מכל – אנחנו נמשיך להיות ביחד, תלמידים, מורים והורים, משום שרק ביחד, בשותפות, עם קורטוב של אומץ ונגיעות של חמלה – רק ביחד נהיה טובים יותר.

שתהיה לכולנו שנה מצוינת!

אורי לס

מנהל גימנסיה נבון

החזון שלנו

נחזק את מעמדה של גימנסיה נבון כבית-ספר קהילתי מוביל, מרכז חברתי, תרבותי ולימודי, אשר בוגריו גאים בו ומְחָזקִים אותו. מדיניות הדלת הפתוחה תהיה נר לרגלינו, וביה"ס יהיה מחויב ליחס מכבד, מוקיר תודה ולבבי לכל הבאים בשעריו: תלמידים, מורים, הורים וכל אדם באשר הוא. 

כל תלמיד ותלמידה בביה"ס יהיו זכאים ליחס אישי ואוהד, ולמבוגר משמעותי אחד (לפחות) מקרב צוות ביה"ס, אשר ילווה אותם, יחנוך אותם, וישמש עבורם כדמות בעלת ערך.

לא יהיו בביה"ס תלמידים ללא כתובת לפנות אליה. נעמיק את  יכולות ההוראה וההערכה הדיפרנציאליות, תוך שימוש מושכל בשעות הוראה פרטניות ואמצעי הוראה מתקדמים.

נחזק את מעמדן של מגמות הלימוד השונות בחטיבה העליונה ובחטיבת הביניים, על-מנת לאפשר אלטרנטיבות פדגוגיות ראויות לכל תלמיד בביה"ס.

ההישגים שלנו

בית הספר שלנו נבחר כמצטיין ארצי,

המדורג בין בתי הספר שהישגיהם

הינם מהגבוהים ביותר בקידום התלמידים בתחום הלימודי,

החברתי והערכי.

בית הספר זכה להימנות בקטגוריה הראשונה

בכל התחומים הללו, וככזה

הוא ממוצב

כאחד מבתי הספר הטובים בישראל!