דבר המנהל

תלמידות ותלמידים, מורות, מורים והורים יקרים,

 

מה יהיה?...

איזו מין שאלה היא זו – "מה יהיה?"... כולנו שואלים אותה, בכל יום. לעיתים בציניות, לעיתים בסרקזם, ולעיתים בנימה מהורהרת או בהרמת גבה, אבל תמיד ולעולמי עד נשאל את עצמנו, ואת חברינו – מה יהיה?

התשובה המיידית לשאלה היא "אין לדעת". איננו יודעים מה יהיה, וכוחות רבים פועלים סביבנו על-מנת לעצב את עתידנו לכיוון זה או לכיוון אחר. אחד הכוחות המשמעותיים הפועלים עלינו הוא, מן הסתם, מערכת החינוך, ובית הספר שאנחנו לומדים בו ועובדים בו.

למרות שבישראל המושג "חינוך" הפך למטבע לשון, פוליטית ואחרת, ולמרות שיש מי שמנסה להכפיף את החינוך לכדי אג'נדה כזו או אחרת, אנחנו, בגימנסיה נבון, מתייחסים לעניין הזה קצת אחרת. עבורנו, בגימנסיה, חינוך איננו "מושג" או "אג'נדה"; עבורנו – חינוך הוא ערך ראשון במעלה, שמאחוריו שורה ארוכה של נורמות ושל ערכי משנה. עבורנו – חינוך הוא תחושת ההצלחה שאנחנו רוצים שתחוו; חינוך הוא ידע עולם; חינוך זו היכולת לתת מעצמך לזולת בלי לרוץ ולספר את זה לחבר'ה בקולי קולות; חינוך הוא תחושת הרווחה והשקט הפנימי שכדאי שנרגיש; חינוך זו הזכות לקבל פלטפורמה אינטלקטואלית, ערכית ורגשית, תיק מלא בציוד פנימי, אותו נוכל לקחת הלאה, להמשך דרכנו בחיים.

אצלנו, בגימנסיה, אנו עושים כל מאמץ להעניק לכם את כל הטוב שאנו יכולים ורוצים, בין אם מדובר במורים הטובים ביותר, במסלולי לימוד מעניינים, בשיעורי חינוך מאתגרים או במסגרות התנדבותיות ייחודיות.

תלמידים, מורים והורים – כולנו בעלי פוטנציאל אדיר. בכולנו טמונה היכולת להפוך את ה"אין" ל"יש", וכולנו יכולים לשנות את העולם, פשוטו כמשמעו. אנו מאמינים בכל אדם, ולכל אדם, באשר הוא אדם. שאיפתנו הגדולה, השליחות שלנו, הפרדיגמה אותה אנו חיים יום-יום ושעה-שעה – להעניק חינוך טוב, אמיתי ואיכותי. רק כך, נוכל לתת תשובות טובות לשאלה המפורסמת – "מה יהיה".

אני מאחל לכולנו שנה טובה, מלאת חינוך, עשייה, סקרנות ואתגרים.

אורי לס

מנהל גימנסיה נבון

החזון שלנו

נחזק את מעמדה של גימנסיה נבון כבית-ספר קהילתי מוביל, מרכז חברתי, תרבותי ולימודי, אשר בוגריו גאים בו ומְחָזקִים אותו. מדיניות הדלת הפתוחה תהיה נר לרגלינו, וביה"ס יהיה מחויב ליחס מכבד, מוקיר תודה ולבבי לכל הבאים בשעריו: תלמידים, מורים, הורים וכל אדם באשר הוא. 

כל תלמיד ותלמידה בביה"ס יהיו זכאים ליחס אישי ואוהד, ולמבוגר משמעותי אחד (לפחות) מקרב צוות ביה"ס, אשר ילווה אותם, יחנוך אותם, וישמש עבורם כדמות בעלת ערך.

לא יהיו בביה"ס תלמידים ללא כתובת לפנות אליה. נעמיק את  יכולות ההוראה וההערכה הדיפרנציאליות, תוך שימוש מושכל בשעות הוראה פרטניות ואמצעי הוראה מתקדמים.

נחזק את מעמדן של מגמות הלימוד השונות בחטיבה העליונה ובחטיבת הביניים, על-מנת לאפשר אלטרנטיבות פדגוגיות ראויות לכל תלמיד בביה"ס.

ההישגים שלנו

בית הספר שלנו נבחר כמצטיין ארצי,

המדורג בין בתי הספר שהישגיהם

הינם מהגבוהים ביותר בקידום התלמידים בתחום הלימודי,

החברתי והערכי.

בית הספר זכה להימנות בקטגוריה הראשונה

בכל התחומים הללו, וככזה

הוא ממוצב

כאחד מבתי הספר הטובים בישראל!

כתובת: רחוב גצל קרסל 2 קרית בן גוריון חולון  *  טל' 03-5529563  פקס 03-5532672

        סמל מוסד: 544528   *   Navonhs@gmail.com  :אימייל