דבר המנהל

תלמידות ותלמידים, מורות, מורים והורים יקרים,

 

עברנו שנה שלא היתה כדוגמתה. עברנו – ועדיין עוברים. מקורונה, דרך קפסולות, ועד המחאה בבלפור, ספק אם חווינו אי-פעם על בשרנו רמה כה גבוהה של חוסר וודאות. לעתים הרגשנו כמו ספינה טרופה בלב ים, לעיתים עלים נידפים ברוח, ולעתים כמו שבלולים שכל שהם רוצים הוא להתכנס אל תוך עצמם. אבל אנחנו באים באהבה. חינוך עושים באהבה, או לא עושים בכלל. ואנחנו עושים חינוך באהבה, בכל מקום, כל הזמן.

אני מודה בפה מלא שאיננו יודעים באופן וודאי כיצד תיראה שנת הלימודים הקרובה. אנחנו חיים בעידן שרובו הוא אי וודאות, והלוואי ונוכל להפוך אותו לאי של וודאות. מערכת השעות עוברת שינויים משמעותיים, הלמידה הופכת להיברידית, סגנונות למידה, הוראה והערכה משתנים לבלי הכר, וכך גם פניו של החינוך החברתי ושל המערך הרגשי-טיפולי שלנו.

יחד עם זאת, מעבר לזמן ולמקום, ישנם ערכים שלא נשנה לעולם. אנחנו רואים בכל אחד מהבאים בשערי ביה"ס – מורים, תלמידים והורים – כאדם בעל משמעות. המשמעות מוענקת לאדם מעצם היותו, ואסור לנו לשכוח זאת. נמשיך להפוך כל אבן על מנת שתהליך הלמידה, של כולנו, יהיה מסקרן ורלוונטי, ניצור את כל ההזדמנויות האפשריות לשיח מעמיק ורגשי, ונהנה מהקהילתיות שכל-כך מאפיינת את ביה"ס שלנו, גם מקרוב, וגם מרחוק.

תלמידים, מורים והורים – כולנו בעלי פוטנציאל אדיר. בכולנו טמונה היכולת להפוך את ה"אין" ל"יש", וכולנו יכולים לשנות את העולם, פשוטו כמשמעו. אנו מאמינים בכל אדם, ולכל אדם, באשר הוא אדם. שאיפתנו הגדולה, השליחות שלנו, הפרדיגמה אותה אנו חיים יום-יום ושעה-שעה – להעניק חינוך טוב, אמיתי ואיכותי. רק כך, נוכל לתת תשובות טובות לשאלה "מה יהיה".

אני מאחל לכולנו שנה טובה, מלאת חינוך, עשייה, סקרנות ואתגרים.

אורי לס

מנהל גימנסיה נבון

החזון שלנו

נחזק את מעמדה של גימנסיה נבון כבית-ספר קהילתי מוביל, מרכז חברתי, תרבותי ולימודי, אשר בוגריו גאים בו ומְחָזקִים אותו. מדיניות הדלת הפתוחה תהיה נר לרגלינו, וביה"ס יהיה מחויב ליחס מכבד, מוקיר תודה ולבבי לכל הבאים בשעריו: תלמידים, מורים, הורים וכל אדם באשר הוא. 

כל תלמיד ותלמידה בביה"ס יהיו זכאים ליחס אישי ואוהד, ולמבוגר משמעותי אחד (לפחות) מקרב צוות ביה"ס, אשר ילווה אותם, יחנוך אותם, וישמש עבורם כדמות בעלת ערך.

לא יהיו בביה"ס תלמידים ללא כתובת לפנות אליה. נעמיק את  יכולות ההוראה וההערכה הדיפרנציאליות, תוך שימוש מושכל בשעות הוראה פרטניות ואמצעי הוראה מתקדמים.

נחזק את מעמדן של מגמות הלימוד השונות בחטיבה העליונה ובחטיבת הביניים, על-מנת לאפשר אלטרנטיבות פדגוגיות ראויות לכל תלמיד בביה"ס.

ההישגים שלנו

בית הספר שלנו נבחר כמצטיין ארצי,

המדורג בין בתי הספר שהישגיהם

הינם מהגבוהים ביותר בקידום התלמידים בתחום הלימודי,

החברתי והערכי.

בית הספר זכה להימנות בקטגוריה הראשונה

בכל התחומים הללו, וככזה

הוא ממוצב

כאחד מבתי הספר הטובים בישראל!